Türkiye'nin İlk Güneş Enerjisi
 

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE MEKÂN ISITMASI

Güneş Enerjisi ile Mekân Isıtma uygulamaları 1950’li yıllarda başlamış olup 1970’li yıllarda hız kazanmıştır.

İlk yatırım; güneş enerjisi sisteminin ısıtmaya yapacağı katkıyla orantılı olup, Güneş Enerjisi Sistemi mekân ısıtması ile birlikte yıl boyu sıcak su tüketimini de karşılayacaktır. Bu nedenle sistem ekonomik olup, yatırımın geri ödeme süresi kısadır.

Sistem; Güneş Kolektörleri, Isı Depolama Tankı, Dolaşım Pompaları, Dolaşım ve Dağıtım Hatları, Kontrol Vanaları ve Kontrol Ünitesi’nden oluşmaktadır.

Kolektörler bina çatısı, garaj çatısı gibi uygun bir zemine yerleştirilebilir. Depolama tankı bodruma, garaja, arka bahçeye veya toprak altına yerleştirilebilir.

Depolanan sıcak su doğrudan ve gerekli hallerde klasik ısıtıcılarla sıcaklığı artırılarak zeminden (yerden-döşemeden) ısıtma borularında veya radyatörlerde dolaştırılır.

Düşük sıcaklıklarda yüksek verimle çalışan Güneş Enerjisi Sistemlerinin daha konforlu, sağlıklı ve ekonomik olan yerden ısıtma sistemlerindeki uygulaması klasik radyatörler de uygulamalardan daha başarılı olup, radyatör kullanılırsa; toplanan enerjiden azami miktarda yararlanmak için radyatör yüzeyleri geniş tutulmalıdır.

Akdeniz Güneş Enerjisi ile Mekân Isıtma Sistemi’nin maliyeti ve sağladığı yakıt tasarrufu hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

                                                                                                                                                                                                                              Akdeniz Güneş Enerjisi
                                                                                                                                          
            Özyücel Makine Sanayi A.Ş. Kuruluşudur.

Ana Sayfa

Ürünlerimiz Fotoğraflar Kampanyalarımız Referanslarımız S.S.S. Palmiye Çiftliğimiz İletişim